Kody

Znaczenie Copium na czacie Twitcha: Meme i pochodzenie wyjaśnione

Copium na czacie Twitcha jest dość powszechnym słowem. Być może widzieliście również meme Copium w komentarzach na Reddicie. Jednak historia powstania tego mema jest dość niejasna. Załóżcie więc czapki Gen Z i zagłębmy się w znaczenie i pochodzenie Copium.

Jakie jest pochodzenie słowa Copium??Twitch Copium Chat Znaczenie: Pochodzenie, Meme i WyjaśnienieŹródło obrazu: knowyourmeme.com

Początki meme Copium sięgają 2003 roku. Jest to jeszcze przed uruchomieniem Twitcha 6 czerwca 2011 roku. W 2003 roku raper Keak da Sneak wydał w Stanach Zjednoczonych swój album „Copium”. Jest to najwcześniejsze znane użycie tego słowa. Istnieją jednak pewne wątpliwości, czy rzeczywiście ma ono znaczenie słowa Copium, które znamy obecnie.

Następna znana obecność Copium pojawiła się na podreddicie r/the_meltdown. Ten subreddit stał się popularny po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach w 2016 roku. Ponieważ większość lewicowych obywateli była zdenerwowana, popularność tego mema wzrosła.

W 2020 roku powróciło, gdy Donald Trump przegrał wybory. Tym razem jednak mem przeszedł do obozu prawicowego. Kto powiedział, że memy nie mogą zbliżyć do siebie świata?

Od czasu swojej początkowej popularności w 2016 r. meme Copium i samo słowo były stopniowo coraz częściej używane na platformach takich jak Twitch, Discord i Reddit.

Kopium Znaczenie w Twitch Chat

Copium jest połączeniem dwóch słów: „Cope” i „Opium”. Słowo to jest używane jako wiadomość pocieszająca lub wspierająca po porażce.

Użytkownik Urban Dictionary, enterprise1701, tak wyjaśnia to słowo:

metaforyczny opiat wdychany w obliczu straty, porażki lub przegranej, zwłaszcza w sporcie, polityce i innych plemiennych okolicznościach.

Efekty Copium obejmują, ale nie są ograniczone do: skrajnego usprawiedliwiania porażki, niewiarygodnych teorii spiskowych rzekomo popełnionych przez przeciwną stronę, skrajnej wściekłości skierowanej na drugą stronę, nieprzekonujących zarzutów oszustw i nadużyć w systemie oraz odrzucenia systemu jako całości.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o słowie Copium w Twitchu i jak powstał ten meme. Skoro już tu jesteś, upewnij się, że zapoznałeś się z Jak rozwiązać problem lagowania na Twitchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *