Aktualności PS5

Wygląda więc na to, że Xbox naprawdę zachowa gry Activision, takie jak Call of Duty na PS5, PS4

Activision Blizzard 1

Cóż, to jest całkiem zmiana, prawda? Być może pod chmurą dochodzeń regulacyjnych Microsoft skutecznie zobowiązał się do wieloplatformowych wydań gier Activision Blizzard, takich jak Call of Duty i inne. Ta wiadomość pojawiła się w ramach ponurego oświadczenia na początku tygodnia, ale jak zwykle było trochę miejsca na manewry w języku, który sprawił, że fani byli sceptyczni.

Jednak w wywiadzie dla CNBC prezes Brad Smith wyjaśnia sprawę: Xbox nie przestanie wypuszczać franczyz Activision Blizzard, w tym Call of Duty, na systemy Sony. Właściwie mówi o dodaniu większej liczby konsol do produkcji wydawcy – cytuje się na przykład Nintendo – i porównuje przejęcie z zakupem Mojang przez Microsoft, co zapewniło, że Minecraft pozostanie wszędzie.

„Jedną z rzeczy, o których bardzo jasno mówimy, gdy idziemy naprzód z przeglądem regulacyjnym, jest to, że świetne tytuły, takie jak Call of Duty, będą nadal dostępne na Sony PlayStation” – powiedział Smith. „Chcielibyśmy wprowadzić inne popularne tytuły Activision Blizzard na urządzenia Nintendo i zapewnić, że będą one nadal dostępne na PlayStation”.

Dodał: „Jedno z pierwszych przejęć, które [prezes Microsoftu] Satya Nadella stworzył Minecraft we wrześniu 2014 roku, a to, co zrobiliśmy z tym przejęciem, jest wyraźnym wskaźnikiem tego, co mamy nadzieję zrobić, jeśli przejmiemy Activision Blizzard. Jak wspomniano powyżej, Minecraft nadal był dostępny na konsolach PlayStation, a nawet otrzymał dostosowane do potrzeb aktualizacje, takie jak obsługa PSVR.

Więc co, możesz się zastanawiać, jest we wszystkich to dla Microsoftu? Cóż, jest właścicielem franczyz, więc oczywiście będzie czerpać z nich korzyści, a także będzie miał informacje o tym, jak są promowane i dystrybuowane. Przypuszczalnie, w tym Call of Duty w Game Pass, gdy jego pełna cena gdzie indziej nadal będzie uważana za wygraną dla Team in Green, ale przynajmniej mamy teraz potwierdzenie, że PlayStation będzie nadal wspierane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.