Aktualności

Ubisoft wykonuje: „Gamerzy zawsze mają rację” – ale w jakiś sposób „nie rozumieją” NFT

This galaxy brain image is still working out Ubisoft's apparent

W ciągu kilku tygodni od wprowadzenia przez Ubisoft tokenów, które nie są giętkie w jednej z gier wideo, krytycy – szczególnie ci z Ars Technica – cofnęli się z pytaniami o ich cel. Podczas gdy Ars wciąż czeka na formalną odpowiedź na nasze grudniowe pytania, najprawdopodobniej otrzymamy najbliżej czwartkowego wywiadu z menedżerami Ubisoft, który zawierał śmiałe twierdzenie, że „opór” graczy wobec NFT opiera się na nieporozumieniu.„(Mamy nadzieję, że Ubisoft nie mówi tego nikomu, kto przeczytał długi przewodnik Arsa po NFT.)

W wywiadzie, przeprowadzone przez australijską stronę techniczną Finder, dwóch dyrektorów Ubisoft (Didier Genevois, szef zespołu blockchain Ubi, i Nicolas Pouard, prowadzić w systemach NFT „Quartz” i „Digits” Ubi) nie wyjaśniają, w jaki sposób implementacja NFT w grze online różni się w zależności od gry od istniejącego zarządzania prawami cyfrowymi (DRM) rozwiązania, szczególnie te upieczone na witrynach sklepowych, takich jak Steam i Ubisoft Connect.

Naciskany bezpośrednio na korzyści, jakich gracz może oczekiwać od współpracy z Ubisoft Digits, Pouard powiedział najpierw, że „gracze nie dostają tego, co może przynieść im cyfrowy rynek wtórny.„W końcu Pouard odpowiedział jedną potencjalną korzyścią:„ możliwość odsprzedaży swoich przedmiotów, gdy tylko skończą z nimi lub skończą grać w samą grę.„

Reporter Findera zapytał następnie, czy zakupy licencji na gry Ubisoft mogą być kiedyś traktowane jak NFT, aby konsumenci mogli swobodnie sprzedawać i handlować zakupionymi grami zamiast blokować je na kontach Ubisoft Connect. Pouard zasugerował, że coś takiego może się kiedyś zdarzyć. „To część przypadku użycia, który możemy zbadać, ale dzisiaj nie jest to celem” – powiedział.

Domena dzikich kontrastów

Pouard wskazał również, że większym celem sprzedaży NFT jest połączenie ich z innymi rynkami. Odpowiedział na pytanie, czy schematy „zagraj do zarobku” mogą pojawić się w grach Ubisoft, a przejęcie NFT jako punkt końcowy, mówiąc: „Dodanie nagrody za wartość w świecie rzeczywistym może być kolejnym dodatkiem do całej wartości gra już oferuje.„(Pouard w żaden sposób nie wyjaśnił, w jaki sposób takie NFT lub nagrody zostaną wydane, ani w jaki sposób regulacyjna gorąca woda jego zespół mógłby wylądować w celu promowania takiego programu.)

W jednym z głównych cytatów Pouard prawie krzyczał, że Ubisoft zamierza zarabiać na jakimś połączonym metawersie:

Zainteresowanie decentralizacją dla scentralizowanej firmy, takiej jak Ubisoft, polega na otwarciu bram naszych gier i powiększeniu ich poprzez dzielenie się [stawką] z naszymi graczami. Aby budować nowe doświadczenia, które są na szczycie tego, co jest w każdej grze do tej pory. To nowy sposób, aby zobaczyć, jaka może być gra. Nie chcę wchodzić w liczby, ale posiadanie procentu ogromnego ekosystemu może być jeszcze bardziej interesujące niż posiadanie dzisiejszej gry. Przepraszam, ponieważ wiem, że trudno jest teraz zrozumieć, ponieważ tego rodzaju pomysł tak naprawdę jeszcze nie istnieje [w grach]. Widzimy jednak, że ekosystem gry może być znacznie, znacznie większy niż dzisiejsza gra pod względem tworzenia wartości dla wszystkich.

Wywiad jest domeną dzikich kontrastów. Z jednej strony Pouard powiedział, że klienci Ubisoft przejrzeliby każdą próbę ukrycia opartego na NFT charakteru swojego systemu Digits. „Musimy zachować przejrzystość w kwestii tego, co robimy” – powiedział.

Jednak zapytany o negatywną reakcję klientów na cyfry Ubisoft, Pouard skupił się na protekcjonalności i zaciemnieniu. Po tym, jak powiedział, że NFT nie są łatwą do zrozumienia koncepcją, śmiało stwierdził, że „kawałek po kawałku, łamigłówka zostanie ujawniona i zrozumiana przez naszych graczy.„

Co gorsza, opisując potencjał odsprzedaży przedmiotów w Ubisoft Digits, Pouard stał się dość tępy. „Tak więc to naprawdę dla [płacących klientów Ubisoft]. To naprawdę korzystne. Ale na razie tego nie rozumieją – powiedział.

Kilka pytań później Pouard wrócił do pochwały dla graczy, mówiąc Finderowi: „Gracze mają zawsze rację. Ponieważ są naszymi graczami i kochamy ich. I dlatego zawsze mają rację.„

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.