Mobile

Twój iPhone może wkrótce zaakceptować płatności bezpośrednie

Wygląda na to, że Apple może pracować nad sposobem korzystania z iPhone’a do przyjmowania płatności bezpośrednich i może być dostępny w 2022 roku.

Mark Gurman z Bloomberg donosi, że Apple planuje zaoferować nową usługę, która pozwoliłaby Twojemu iPhone’owi bezpośrednio przyjmować płatności, a nie tylko dokonywać płatności. Według Gurmana koncepcja jest rozwijana od 2020 roku i prawdopodobnie wykorzysta ten sam układ komunikacji bliskiego zasięgu (NFC), który jest już używany w Apple Pay.

Woman paying with smartphone in a restaurant

Westend61 / Getty Images

Jak zauważa Gurman, podczas gdy iPhone’y mogły działać jako forma płatności przez pewien czas za pośrednictwem usług takich jak Apple Pay, przyjmowanie płatności wymaga zewnętrznego terminala – czegoś takiego jak wtyczka Square lub czytnik kart kredytowych podłączony przez Bluetooth .

Ta nowa funkcja, gdy będzie dostępna, pozwoli użytkownikom akceptować płatności, dotykając karty kredytowej (lub iPhone’a) z tyłu iPhone’a.

Woman using smartphone and using bank card at home

Westend61 / Getty Images

Nie jest pewne, czy ta nowa funkcja będzie działać jako część Apple Pay, konkurując w ten sposób z innymi terminalami płatniczymi innych firm, czy też będzie współpracować z istniejącymi dostawcami terminali mobilnych. Apple jak dotąd odmawia komentowania możliwej funkcji w jakikolwiek sposób.

Bez potwierdzenia od Apple nie ma pewności, kiedy (lub czy) ta funkcja będzie dostępna. Jednak źródła Gurmana uważają, że może zostać wdrożony w aktualizacji oprogramowania „w nadchodzących miesiącach”, być może obok iOS 15.4, ale to także zwykła spekulacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.