Mobile

Nowe urządzenia Galaxy są wytwarzane z sieci rybackich z recyklingu

Samsung planuje stosować w swoich produktach tworzywa sztuczne z recyklingu z odrzuconych sieci rybackich, zaczynając od nadchodzących urządzeń Galaxy.

Zgodnie z zapowiedzią Samsung wymyślił sposób na przekształcenie odrzuconych oceanicznych tworzyw sztucznych – w tym przypadku sieci rybackich – w nowy materiał, który może wykorzystać do budowy komponentów do przyszłych urządzeń. Jest to zgodne z programem Samsung Galaxy for the Planet, ogłoszonym w sierpniu 2021 r., Którego celem jest poprawa jego zrównoważonego rozwoju i zminimalizowanie wpływu na środowisko.

Collected fishing nets

Samsung

„Teraz i w przyszłości Samsung będzie zawierał przerobione tworzywa sztuczne związane z oceanem w całej naszej ofercie produktów” – stwierdził Samsung w ogłoszeniu – zaczynając od naszych nowych urządzeń Galaxy, które zostaną ujawnione 9 lutego w Unpacked.„

Nie określono jeszcze, jakie będą te nowe urządzenia Galaxy, ale istnieją silne wskaźniki, że Galaxy S22 może być częścią tego zestawu.

Szczegóły dotyczące tego, do jakich elementów jest używany ten materiał pochodzący z recyklingu lub jak jest wykonany, są nadal niejasne. Ogłoszenie określa również, że „tworzywa sztuczne z oceanów” pochodzą z obszarów w odległości 50 km (31 mil) od wybrzeży społeczności, które nie są skutecznie zarządzane odpadami. Nie określa jednak, czy zostaną zebrane tworzywa sztuczne z głębi oceanu.

Two women collecting garbage on the beach

Counter / Getty Images

To może nie być pierwsza próba Samsunga użycia materiałów pochodzących z recyklingu w swoich produktach, ale mimo to wydaje się dużym krokiem.

Jeśli program Galaxy for the Planet będzie nadal postępował w tempie, możemy również spodziewać się dodatkowych zmian, takich jak brak tworzyw sztucznych w przyszłych opakowaniach mobilnych, a także zero odpadów składowiskowych, do 2025 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.