Aktualności

Musk mówi, że chce zainstalować gry Steam w centrach infotainment Tesli

A car drives through a video game landscape in a heavily photoshopped image.

Od czasu, gdy Tesla po raz pierwszy wprowadziła gry samochodowe z portem Cuphead 2019, lista gier dostępnych na platformie „Tesla Arcade” powoli wzrosła i obejmuje nieco mniej niż 20 gier. Teraz jednak Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, wyraził zainteresowanie rozszerzeniem tej listy gier kompatybilnych z Teslą, aby uwzględnić dziesiątki tysięcy tytułów dostępnych na platformie gier Steam.

W prawdziwym stylu piżmowym nieformalne ogłoszenie tych planów nastąpiło poprzez wyrzucony tweet w wątku wyrażającym podziw dla Cyberpunk 2077 CD Projekt Red (gra, która wcześniej była demonstrowana w systemie audio-nawigacyjnym dla Plaid Model S). „Pracujemy nad ogólnym przypadkiem, w którym gry Steam działają na Tesli kontra konkretne tytuły” – napisał Musk. „Były jest oczywiście miejscem, w którym powinniśmy być długoterminowi.„

Centrum informacyjno-rozrywkowe samochodu może wydawać się dziwne dla wielu wysokiej klasy gier dostępnych na Steamie. Ale samochody Tesli od dawna mają wysokiej klasy karty graficzne w sercu zarówno swoich jednostek sterowania mediami (do konsoli audio-nawigacyjnej), jak i elektronicznych jednostek sterujących używanych do zasilania systemów samojezdnych autopilota.

Na konferencji Computex w czerwcu zeszłego roku (jak donosi The Verge), dyrektor generalny AMD, Lisa Su, powiedziała, że firma współpracuje z Teslą w celu zapewnienia APU Ryzen i „dyskretnego GPU opartego na RDNA2, który uruchamia się podczas uruchamiania gier AAA, zapewniając do 10 teraflopy mocy obliczeniowej.„To z grubsza postawiłoby system na równi z nowoczesną konsolą, taką jak PlayStation 5, chociaż niektóre z tych 10 teraflopów można podzielić na inne komponenty (takie jak ECU), których nie można używać do gier.

Su dodał, że „z niecierpliwością oczekujemy od graczy doskonałej platformy do gier AAA”, oświadczenie, które nabiera nowego znaczenia w świetle tweeta Muska o Steam. Analityk autopilota Tesli, Dan James, również napisał na Twitterze w maju o możliwości, by „deweloperzy z Linuksa pracowali nad czymś * wyjątkowo * ekscytującym w Tesli!„Czytanie między wierszami może być również odniesieniem do planów integracji ze Steamem i systemem Steam Play z procetonem, który pozwala na uruchamianie gier Windows na platformach Linux, takich jak Steam Deck (i samochody Tesla).

Chociaż możliwość importowania biblioteki Steam do samochodu byłaby zgrabną cechą, Musk ma coś w rodzaju reputacji, składając obietnice, które nie są zgodne z planem. W każdym razie nie spodziewaj się, że będziesz mógł grać w dowolne gry Steam, gdy Twoja Tesla jest w ruchu; po dodaniu tej możliwości do gier Tesla Arcade ponad rok temu firma wyłączyła ją ponownie po rozpoczęciu formalnego dochodzenia w sprawie bezpieczeństwa NHTSA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.