Aktualności

Morbius w końcu pojawia się na dużym ekranie, gdy Sony wydaje ostatni zwiastun

Sony Pictures opublikowało ostatni zwiastun, aby wzbudzić emocje publiczności dla Morbiusa, często opóźnionego filmu spinoff o jednym z mniej znanych wrogów Spider-Mana, w reżyserii Daniela Espinosy.

Jak informowaliśmy w styczniu 2020 r., Kiedy pierwszy zwiastun spadł, adaptacja filmu Sony miała być częścią nowego wspólnego wszechświata filmów na wzór modelu Marvela. Studio miało nadzieję na wydzielenie Sony Marvel Universe (SMU) z udanej serii Spider-Man.

Film Venom 2018 rozpoczął serial, w którym główną rolę zagrał Tom Hardy. Krytycy go zatrzasnęli, ale Venom zarobił na całym świecie ponad 850 milionów dolarów. (Kontynuacja, Venom 2: Let There Be Carnage, wreszcie ukazała się w zeszłym roku po opóźnieniu pandemii i zarobiła 500 milionów dolarów na całym świecie pomimo mieszanych recenzji.) Więc Sony postanowiło pójść naprzód z planowanym filmem Morbiusa, dotykając Daniela Espinosa (Życie) w reżyserii – solidny wybór, ponieważ Espinosa wyraźnie wie, jak połączyć science fiction i horror. Jared Leto został obsadzony jako Morbius.

Michael Keaton is back as supervillain Vulture, urging Morbius to embrace his dark side.

Według oficjalnego streszczenia :

Jedna z najbardziej przekonujących i sprzecznych postaci w Sony Pictures Universe of Marvel Characters pojawia się na dużym ekranie, gdy zdobywca Oscara, Jared Leto, przekształca się w enigmatycznego antybohatera Michaela Morbiusa. Niebezpiecznie chory na rzadkie zaburzenie krwi i zdeterminowany, aby uratować innych cierpiących na ten sam los, Dr. Morbius próbuje desperackiego hazardu. Choć na początku wydaje się to radykalnym sukcesem, ciemność w nim zostaje uwolniona. Czy dobro zastąpi zło – czy Morbius ulegnie jego tajemniczym nowym popędom?

Matt Smith gra Loxias Crown, przyjaciela Morbiusa, który cierpi na tę samą rzadką chorobę krwi, a Michael Keaton powtarza swoją rolę jako supervillain Vulture z Spider-Man: Homecoming and Spider-Man: No Way Home. Adria Arjona gra narzeczoną Morbiusa, Martine Bancroft, a Tyrese Gibson gra agenta FBI Simona Strouda, który poluje na potwora, który został lekarzem. Jego partnerem, Alberto Rodriguez, gra Al Madrigal, a Jared Harris gra mentora z dzieciństwa Morbiusa.

Większość dotychczasowych materiałów marketingowych koncentrowała się na dziecięcym bólu Morbiusa (zarówno fizycznym, jak i prześladowanym) i jego przemianie w nadludzką istotę spragnioną krwi. W tym ostatnim zwiastunie nie ma wiele nowych nagrań, ale bardziej skupia się na walce postaci o zachowanie altruizmu i dobroci, a jednocześnie kusi ją, by poddać się mroczniejszym impulsom zarówno Vulture, jak i pełnej wściekłości Korony Loxias. Crown chce, aby wszyscy cierpieli z powodu tego samego bólu, który on (i Morbius) cierpieli przez całe życie. Pod koniec jest też rzadka lekkość, kiedy Rodriguez przynosi fiolkę z wodą święconą na wywiad z aresztowanym Morbiusem.

Matt Smith glowers as Loxias Crown, who is working through some anger issues.

Takie były moje myśli 1 stycznia po obejrzeniu pierwszego zwiastuna :

To naprawdę wygląda na świetną rolę dla Leto, którego portret Jokera w składzie samobójców w 2016 roku został w dużej mierze nieistotny (sprawiedliwie lub niesprawiedliwie) w następstwie mistrzowskiego, nominowanego do Oscara występu Joaquina Phoenixa w Jokerze. Morbius to inny rodzaj skomplikowanej postaci – człowiek walczący o pogodzenie sumienia z pragnieniem lekarstwa, które zamieni go w potwora – być może lepiej pasuje do ponurego stylu Leto.

Od tego czasu oczywiście doszło do globalnej pandemii oraz oszałamiającej ilości chorób i śmierci. Uwolnienie Morbiusa było wielokrotnie opóźniane. Doprowadziło to niektórych do spekulacji, że być może Sony nie miało większego zaufania do potencjału kasowego filmu – chociaż jeśli tak było, dlaczego studio nie wypuściło Morbiusa na platformę streamingową i nie zmniejszyło strat? Zamiast tego w ciągu następnych dwóch lat Sony uparcie wypuszczało okazjonalne zwiastuny, przyczepy i klipy, ponieważ daty się zmieniały, aby przypomnieć wszystkim, że film wciąż istnieje. A teraz w końcu będziemy mogli sami ocenić, kiedy film trafi do kin 1 kwietnia. Miejmy nadzieję, że żart nas nie dotyczy.

Morbius otwiera się w kinach 1 kwietnia 2022 r. Zdecydowanie zalecamy oglądanie filmów w kinach tylko wtedy, gdy zostałeś w pełni zaszczepiony (i najlepiej wzmocniony).

Wyświetlanie obrazu przez YouTube / Sony Pictures

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.