Aktualności

Lepszy dźwięk, lepsza grafika, lepsza fizyka – recenzja Gran Turismo 7

In 1997, <em>Gran Turismo</em> was one of the standout hits for the original Playstation. Now, <em>GT7</em> is ready for Sony's current consoles.

Szczegóły gry

Deweloper: Polyphony Digital
Wydawca: Sony
Platforma: PS4, PS5
Data wydania: 3 marca 2022 r
Cena: 59,99 USD (wydanie standardowe, tylko PS4), 69,99 USD (wydanie standardowe PS5 i PS4), 89,99 USD (wydanie cyfrowe Deluxe)
Ocena ESRB: E dla wszystkich

Czy możesz uwierzyć, że minęło ponad osiem lat od ostatniej pełnej gry Gran Turismo? Właściwie, kogo żartuję – fani serii przyzwyczaili się do długich oczekiwań między ratami. To oczekiwanie dobiega końca, ponieważ w czwartek Gran Turismo 7 przybywa na konsole PlayStation 5 i PlayStation 4.

To było oczekiwanie pełne niepokoju. Chociaż tytuły GT były masowo nadreprezentowane w moim bardzo nienaukowym rankingu gier wyścigowych na konsole jakiś czas temu, niektóre części serii Polyphony Digital nie były tak dobre jak inne – patrząc na ciebie, GT5. Ale tak było wtedy i teraz, i jest zupełnie nowa generacja sprzętu, który pochwaliłby olśniewający realizm tej serii.

GT7 pokazuje, że Polyphony Digital nie straciła kontaktu. Jest miejsce na ulepszenia – historia sugeruje, że aktualizacje będą się pojawiać z czasem – i nie ma wątpliwości, że gra gra lepiej na trudnym do znalezienia PS5 niż na bardziej powszechnym PS4. Ale w trudnych czasach GT7 jest wyścigową grą równoważną komfortowej żywności, wykonaną z przepisu udoskonalonego przez 25 lat, ale zaktualizowanego dla generacji 4K.

25 lat młody

Chociaż GT6 zadebiutował na PS3 pod koniec 2013 roku, nie był to właściwie ostatni album GT. Polyphony Digital przyzwyczaił się do prezentowania swoich nowych silników do gier, wydając „minimalnie opłacalne gry” z stosunkowo niewielką liczbą samochodów i torów, co doprowadziło do późniejszego pełnego wydania gry. W przeszłości te rozebrane tytuły często wydawały się drogimi demami. Seria GT pojawiła się na PS4 w 2017 roku jako GT: Sport, gra skoncentrowana głównie na e-sportach i multiplayerze online. GT: Sport zyskał mieszany odbiór, kiedy został wydany, ale poprawił się dzięki aktualizacjom i pozostał moim celem, jeśli mam wolny czas na naprawę wyścigową.

GT7 opiera się na tej grze, dodając wszystkie elementy, które wydają się niezbędne dla Gran Turismo. Internetowe gry wieloosobowe i e-sportowe zostały przeniesione, ale teraz stanowią tylko niewielką część całego pakietu. Podobnie jak GT: Sport, gra jest zawsze online, co jest warunkiem zapobiegania oszustwom, mówi Polyphony Digital.

Centrum świata GT7 to Café, centrum prowadzone przez postać o imieniu Luca. Przygotował dla ciebie menu, z których wiele wymaga ukończenia pewnych wyścigów, aby wygrać określone samochody – na przykład trio francuskich hatchbacków lub trzech różnych Fordów Mustanga.

This is an example of a Café menu.

Po zakończeniu każdego z menu zostaniesz poddany niewielkiemu montażowi i prezentacji na temat tego, dlaczego twoje samochody są ważne. Kiedy Kazunori Yamauchi z Polyphony Digital poinformował nas o grze kilka tygodni temu, powiedział, że jego celem w grze jest „podekscytowanie ludzi urokiem samochodów” i jest to jeden ze sposobów, w jaki GT7 to robi. Oprócz Lucy kilka innych NPC jest gotowych i czeka w kawiarni ze scenami demonstracyjnymi z ciekawostek samochodowych.

Wokół kawiarni znajdują się różne inne lokalizacje, z których niektóre będą znane weteranom GT. Tuning shop sprzedaje części zamienne na rynku wtórnym i ma szerszy zakres modyfikacji niż te widoczne w GT6. Niestety stare uaktualnienie „modyfikacji wyścigu” z pierwszych kilku gier PS1 nie powróciło. Ale możesz przykręcić większe turbosprężarki i bardziej lepkie opony, a także możesz rozłożyć ciężar na zadowolenie swojego serca.

Nie byłoby Gran Turismo bez myjni samochodowej i wymiany oleju

Jeśli tuning shop ma na celu przyspieszenie jazdy, sekcja GT Auto polega na tym, aby Twój samochód wyglądał szybciej. Tutaj możesz dostosować swój samochód za pomocą nowej farby, kół i nadwozia. Możesz nawet spersonalizować swój kombinezon wyścigowy i kask.

Ale tuning shop to także miejsce, w którym wykonujesz niezbędną konserwację samochodu. Gdy dodasz mile do samochodu, jego olej ulegnie degradacji, silnik zmęczy się, a sztywność ciała spadnie. Jeśli GT6 jest jakimś przewodnikiem, musisz dodać tysiące mil do samochodu, zanim tego rodzaju praca będzie konieczna.

  • Tutaj znajdziesz mody na rynku wtórnym dla swoich samochodów. Sony
  • Możesz wykonywać konserwację samochodu w GT Auto. Sony
  • Niestandardowe mody nadwozia powróciły. Sony

Dodanie nowych samochodów odbywa się na kilka sposobów. Każde wypełnione menu Café dodaje do garażu od jednego do trzech samochodów, dzięki czemu można zgromadzić dużą kolekcję bez wydawania żadnych kredytów, które zdobędziesz na ukończenie wyścigów oraz innych wydarzeń i wyzwań. Ale możesz też kupić samochody zamiast je wygrać – to zadowoli Lucę tak samo, jak zobaczenie, jak wygrywasz samochód.

Zakupy odbywają się w trzech miejscach: dealer samochodów używanych, Brand Central i kolekcja Legend Cars. Przedstawicielstwo samochodów używanych jest oczywiste – sprzedaje starsze samochody, które mają kilka mil. Zapas się obraca, więc nie masz gwarancji, że znajdziesz to, czego szukasz. I nawet jeśli samochód twoich marzeń jest w magazynie, może nie być tani. Marka Central przenosi z GT: Sport i dzieli różnych producentów OEM na trzy regiony geograficzne (Ameryka, Europa i Azja-Pacyfik). Tutaj znajdziesz nowe samochody do kupienia oraz informacje o każdej z firm samochodowych. Legend Cars to miejsce, w którym można kupić najrzadsze i najbardziej historyczne – nie wspominając o najdroższych – samochody w grze. Przygotuj się jednak na grindowanie niektórych z nich; ceny są nawet 20 milionów kredytów.

  • To jest dealer samochodów używanych. Sony
  • Brand Central to miejsce, w którym znajdziesz nowe samochody. Sony
  • Jeśli chcesz nagrać kredyty na czymś wyjątkowym, chcesz Legend Cars. Sony
  • To jest strona dostrajania samochodów. Sony

Podczas premiery GT7 będzie miało około 420 samochodów, co jest dalekie od wcześniejszych tytułów, które oferowały ponad 1000 do zebrania. Niestety, widziałeś już wiele takich samochodów, jeśli grałeś w GT: Sport. Ale liczba samochodów w tej grze wzrosła z 168 przy premierze do 338 w chwili pisania, a Polyphony Digital już nam powiedział, że z czasem doda więcej przejażdżek i torów do GT7.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.