Aktualności PS5

Horizon Forbidden West zostanie zbombardowany na PS5 i PS4 bez powodu

Horizon Forbidden West PS5 PlayStation 5 1

Nie byłaby to duża premiera gry wideo bez żenujących zachowań graczy. Horizon Forbidden West z dnia na dzień po cichu zbierał nieproporcjonalnie negatywne recenzje na Metacritic i chociaż nadal utrzymuje stały ogólny wynik użytkowników, ciąg 0/10 najwyraźniej zaczyna wyglądać nieszczerze. Wielu z was może pamiętać The Last of Us: Part 2, pośród skandalu w mediach społecznościowych, który spotkał podobny los.

Oczywiście tym razem nie ma ukierunkowanej kampanii przeciwko drugiemu występowi Aloy – to jest po prostu ludzie są głupi. „Prawdopodobnie największe rozczarowanie od jakiegoś czasu” – napisał jeden z użytkowników o 80-godzinnej grze, mniej niż 24 godziny po jej wydaniu. „Miałem bardzo wysokie oczekiwania. Fabuła jest nijaka i pozbawiona wyobraźni, a rozgrywka jest bardzo nudna. Nawet chwalona grafika jest rozczarowująca. Naprawdę upuścił piłkę tutaj”.

Po wspomnianej sadze The Last of Us: Part 2 firma Metacritic zobowiązała się do wprowadzenia zmian w systemie punktacji użytkowników, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu tego zjawiska. Niestety wygląda na to, że dwa lata później tak naprawdę nic się nie zmieniło. Oczywiście wszyscy wiemy, że wynik użytkownika na stronie to kompletna strata czasu, ale nadal może wpływać na mniej zaangażowanych graczy – i wygląda na to, że ocena Horizon Forbidden West będzie straszna.

Oczywiście, tytuł nie jest pozbawiony krytyki – platformówka jest wybredna i jest to typowy żart z otwartego świata – ale ogólnie podobał nam się tytuł w naszej recenzji: „Wszelkie drobne problemy, które rozwiejemy, gdy gra działa na wszystkich cylindrach. To wspaniała, szalenie zabawna gra RPG akcji i nic innego nie może się równać. Jeśli dopiero zaczynasz w ten weekend, koniecznie zapoznaj się z naszym przewodnikiem po Horyzoncie Zakazanego Zachodu, aby uzyskać pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.