Aktualności PS5

Gran Turismo 7 PS5, PS4 Patch przywraca serwery po 24 godzinach, polifonia cyfrowe komentarze na temat mikrotransakcji

Gran Turismo 7 PS5 PlayStation 5 1

Serwery Gran Turismo 7 zostały przywrócone po nieoczekiwanym i bezprecedensowym 24 godzinach przestoju. Ze względu na to, że wyłączność na PlayStation 5 i PS4 wymagała połączenia z Internetem w celu zapisania postępów w rozgrywce, w ciągu ostatniego dnia całe doświadczenie było w dużej mierze nie do odtworzenia. Nowa aktualizacja, która waży 354,5 MB, przywraca wersję online.

Oto informacje o łatce od Polyphony Digital:

  • Naprawiono problem, w którym skład samochodów nie pojawiało się w salonach używanych samochodów i legendarnych samochodów
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego w niektórych przypadkach gra nie przechodziła na mapę świata, co uniemożliwiało grę

Twórca serii, Kazunori Yamauchi, również skomentował przerwę w działaniu: „Tuż przed wydaniem aktualizacji 1.07 wykryliśmy problem, przez który gra nie uruchamiała się poprawnie w niektórych przypadkach w wersjach produktów na PS5 i PS4. Był to rzadki problem, którego nie zaobserwowano podczas testów na sprzęcie deweloperskim ani podczas sesji QA przed wydaniem, ale aby nadać priorytet bezpieczeństwu zapisanych danych użytkowników, postanowiliśmy przerwać wydawanie aktualizacji 1.07, i dokonać aktualizacji korygującej 1.08. To jest powód opóźnienia. Szczerze przepraszam wszystkich za spóźniony raport”.

To ma sens, ale twierdzilibyśmy, że komunikacja mogła być lepsza w ciągu 24 godzin, kiedy cała gra była offline.

Ponadto nie jest to jedyna obawa, jaką fani mają teraz w przypadku Gran Turismo 7: nagrody walutowe w grze zostały dostosowane wraz z aktualizacją 1.07, co rodzi pytania dotyczące mikrotransakcji w wersji 70 GBP/70 USD.

Yamauchi miał do powiedzenia: „Chciałbym, aby użytkownicy Gran Turismo 7 mogli cieszyć się wieloma samochodami i wyścigami, nawet bez mikrotransakcji. Jednocześnie wycena samochodów jest ważnym elementem, który przekazuje ich wartość i rzadkość, dlatego uważam, że ważne jest, aby były one powiązane z rzeczywistymi cenami. Chcę, aby Gran Turismo 7 było grą, w której będziecie mogli cieszyć się różnorodnymi samochodami na wiele różnych sposobów, a jeśli to możliwe, chciałbym uniknąć sytuacji, w której gracz musi mechanicznie powtarzać pewne wydarzenia w kółko”.

Kontynuował: „Z czasem poinformujemy was o planach aktualizacji dodatkowej zawartości, dodatkowych wyścigów i dodatkowych funkcji, które konstruktywnie rozwiążą ten problem. Boli mnie, że w tej chwili nie mogę wyjaśnić szczegółów na ten temat, ale planujemy kontynuować ulepszanie Gran Turismo 7, aby jak najwięcej graczy mogło cieszyć się grą. Bylibyśmy naprawdę wdzięczni, gdyby każdy mógł przyglądać się rozwojowi Gran Turismo 7 z nieco dłuższego punktu widzenia”.

Szczerze mówiąc, to straszne stwierdzenie i szkoda widzieć premierę, tak ciepło przyjęty wpadł w te oczywiste pułapki zaledwie dwa tygodnie od jego wydania. Gran Turismo 7 to fantastyczna gra wyścigowa z jedną z najlepszych treści w znakomitej historii serii, ale działanie jak korekty gospodarki w grze mają na celu przekazanie „wartości i rzadkości” prawdziwych samochodów, co jest absurdalnym stwierdzeniem.

Niestety, zaledwie kilka dni po uruchomieniu uznanej przez krytyków gry, Polyphony Digital będzie musiało teraz ciężko pracować, aby zachować twarz i przywrócić reputację tego wydania. Prawdziwy niewymuszony błąd!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.