Mobile

Bezdotykowy dotknij, aby zapłacić jest oficjalnie związany z iPhone’em

Potwierdzono, że Tap to Pay zmierza do iPhone’a, dzięki aplikacji, która umożliwi modelom iPhone’a XS i nowszym akceptowanie płatności zbliżeniowych.

Plotka o tym, że Apple wprowadza bezpośrednie, bezdotykowe funkcje płatności, które nie będą wymagały dodatkowego sprzętu do iPhone’a, została oficjalnie ogłoszona w nowym ogłoszeniu. Nowa funkcja Apple Tap to Pay pozwoli małym firmom i sprzedawcom detalicznym akceptować Apple Pay, zbliżeniowe karty kredytowe i debetowe lub inne portfele cyfrowe za pomocą kranu do iPhone’a.

Contactless tap to pay with iPhone

Jabłko

Zgodnie z ogłoszeniem Tap to Pay nie będzie wymagał użycia urządzeń zewnętrznych (tj., Czytniki kwadratowe) lub dodatkowe terminale płatnicze. Platformy płatnicze i twórcy aplikacji będą mogli zaoferować opcję płatności bezpośrednio poprzez integrację aplikacji na iOS, a aplikacja Stripe point of sale dla Shopify jest wymieniona jako pierwsza.

Apple twierdzi również, że inne platformy płatnicze i aplikacje zostaną dodane do listy Tap to Pay w dalszej części 2022 r. I że będzie współpracować z większością głównych kart kredytowych oferujących płatności zbliżeniowe, takich jak American Express i Visa.

Następnie stwierdza, że „Apple będzie ściśle współpracować z wiodącymi platformami płatniczymi i programistami aplikacji w branży płatności i handlu, aby oferować Tap to Pay na iPhonie milionom handlowców w USA”. Jednak, nie ma wzmianki o warunkach, jakie mogą być te platformy płatnicze innych firm, które wykorzystują funkcjonalność Apple Tap to Pay.

Contactless tap to pay with iPhone

Jabłko

Kupcy będą mogli akceptować płatności zbliżeniowe po prostu otwierając aplikację na iOS, która ją obsługuje, a następnie dotykając jej urządzenia iOS klienta, karty zbliżeniowej lub portfela cyfrowego. Transakcja będzie następnie kontynuowana przy użyciu technologii NFC już wbudowanej w najnowsze modele iPhone’a (iPhone XS i nowsze), zegarki Apple i inne metody płatności zbliżeniowych.

Na razie Tap to Pay nie ma określonej daty dostępności, ale Apple oświadczyło, że nadchodząca wersja beta iOS otworzy tę opcję dla platform uczestniczących i ich partnerów. Planuje także wprowadzić Tap to Pay w sklepach Apple w USA jeszcze w tym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.